top of page

Author: Cari D. Burstein

 

Original Source: http://www.anybrowser.org/campaign/index.html

Peržiūrima naudojant bet kurią naršyklę

Pastaba: Šį puslapį parašė Cari D. Burstein, norėdama išreikšti kampanijos "Peržiūrima bet kuria naršykle" idėją. Jei čia buvote nukreipti iš svetainės, kurioje yra "Viewable With Any Browser" teminė grafika ar tekstas, tai reiškia, kad svetainės autorius sutinka su šia kampanija ir prisideda prie pastangų atgrasyti nuo naršyklėms pritaikyto žiniatinklio dizaino. Toliau skaitykite daugiau informacijos apie kampaniją ir sužinokite, ar norėtumėte joje dalyvauti.

"Kiekvienas, kuris ant tinklalapio užklijuoja užrašą "šį puslapį geriausia peržiūrėti naudojant naršyklę X", atrodo, kad ilgisi senų blogų laikų, dar prieš atsirandant žiniatinkliui, kai buvo labai mažai galimybių perskaityti kitame kompiuteryje, kitoje tekstų tvarkyklėje ar kitame tinkle parašytą dokumentą."
  -- Timas Bernersas-Lee žurnale "Technology Review", 1996 m. liepos mėn.

Jei atėjote į šį puslapį, tikriausiai jus domina jame esantis teminis mygtukas "Peržiūrėti bet kurioje naršyklėje". Štai mano paaiškinimas. Esu labai nepatenkintas dabartine tendencija, kai interneto svetainės kuriamos tik tam tikroms naršyklėms ir ignoruojamos kitos. Mane labai erzina, kai apsilankius interneto svetainėje paaiškėja, kad ji buvo atmesta, kol grįžtu su "Netscape" arba "Internet Explorer". Taip pat erzina lankytis interneto svetainėse, kuriose leidžiama prisijungti su bet kuria naršykle, bet kurios labai priklauso nuo žymų, palaikomų tik keliose populiariose naršyklėse, arba nepalaiko tekstinių naršyklių.

Norėčiau pakeisti šią tendenciją. Žinau, kad pats negaliu pakeisti žiniatinklio, bet kiekvienas mažytis elementas yra svarbus, ir tai yra mano balsas už nuo platformos nepriklausomą, naršyklėms nepritaikytą pasaulinį žiniatinklį. Taigi, rodau mygtuką "Peržiūrima bet kuria naršykle", norėdamas pabrėžti, kad stengiuosi kurti savo svetaines taip, kad jas būtų galima peržiūrėti visose naršyklėse ir kad jos būtų visiškai funkcionalios. Kai kurie puslapiai vienose naršyklėse gali atrodyti geriau nei kitose, tačiau visi jie turėtų būti įskaitomi bet kurioje naršyklėje. Stengiuosi naudoti tik tam tikroms naršyklėms būdingas žymas ir tik tada, kai tam yra rimta priežastis, o tais atvejais, kai naudojau žymas, kurias palaiko tik kai kurios naršyklės, pavyzdžiui, paveikslėlių žemėlapius, rėmelius, Java ir t. t., stengiausi naudoti HTML esančias graceful degradability parinktis arba pateikti alternatyvas naršyklėms, kurios jų nepalaiko. Praneškite man, jei mano tinklalapiuose susidursite su kuo nors, kas neveikia jūsų naršyklėje (konkrečiai nurodykite, kokią naršyklę naudojate ir kas neveikia), ir aš pasistengsiu tai ištaisyti.

Kviečiu visus, norinčius prisijungti prie šių pastangų, nukopijuoti bet kurią iš daugybės kampanijos dalyvių pateiktų grafinių priemonių, kurias galima rasti puslapyje Any Browser Graphics (Bet kurios naršyklės grafika). Jei jaučiate, kad norite sukurti kitą kampanijos grafiką, padarykite tai! (ir praneškite man, ar galiu tą grafiką pateikti naudoti kitiems). Norėčiau, kad grafiką susietumėte su šiuo puslapiu, kad žmonės žinotų, apie ką kalbama, arba sukurtumėte savo puslapį apie šią kampaniją, bet jei nenorite, man taip pat būtų gerai.

Čia pateikiamas html pavyzdys, kurį galite naudoti (su atitinkamais pakeitimais), jei norite:

<p><a href="http://www.anybrowser.org/campaign/"><img src="path-to-graphic/graphicname" width="graphic-width-in-pixels" height="graphic-height-in-pixels" alt="Viewable With Any Browser" /></a></p>

Pastaba: Turėtumėte pasirinkti vieną iš grafinių vaizdų iš puslapio Any Browser Graphics, nukopijuoti jį į savo svetainės katalogą ir pakeisti pirmiau pateiktą kodą, kad jis atitiktų jūsų sąranką ir pasirinktą grafiką. Jei galite, nedarykite tiesioginės nuorodos į mano serveryje esančią grafiką, nes tai sulėtins jūsų puslapio įkrovimą, padidins mano serverio apkrovą, o jei teks perkelti failą, gali būti, kad jūsų nuoroda staiga nustos veikti.

Jei nenorėtumėte rodyti grafikos savo svetainėje, bet norėtumėte, kad žmonės žinotų, jog jūsų svetainė sukurta taip, kad veiktų su bet kuria naršykle, galbūt norėtumėte tiesiog pridėti tekstinę nuorodą kur nors savo svetainėje, kurioje būtų parašyta maždaug taip: "Peržiūrima su jūsų mėgstamiausia naršykle" arba "Geriausia žiūrėti su bet kuria naršykle" (arba kaip tik norite pasakyti, kad tai atspindėtų jūsų požiūrį). Būtų gražu, jei šį tekstą susietumėte su šiuo puslapiu arba sukurtumėte savo puslapį, kuriame aprašytumėte kampaniją, kad žmonės, norintys apie ją sužinoti, galėtų rasti daugiau informacijos ir galbūt sukurti savo svetaines taip, kad jas būtų galima peržiūrėti visiems. Galite apsilankyti puslapyje Any Browser Graphics (Bet kokios naršyklės grafika) ir paieškoti kitų kampanijos šūkių, kuriuos pateikė kampanijos dalyviai.

Yra dvi pagrindinės priežastys, dėl kurių reikia patalpinti grafiką ir (arba) tekstą savo svetainėje, jei kuriate interneto svetaines, kurias galima peržiūrėti bet kurioje naršyklėje:

  • Kad lankytojai žinotų, jog stengiatės, kad jūsų svetaine galėtų naudotis visi.

  • Kad paskatintumėte kitus žmones kurti savo svetaines taip, kad jas būtų galima peržiūrėti visose naršyklėse.

Internete yra daug naudingų prieinamo dizaino šaltinių. Keletą jų galite rasti nuorodų skyriuje.

Jei susidūrėte su neprieinamomis svetainėmis ir norite jas paskatinti padaryti taip, kad jas būtų galima peržiūrėti bet kuria naršykle, verta nusiųsti joms žinutę. Šioje svetainėje yra keletas laiškų pavyzdžių.

Tikiuosi, kad prisidėsite prie pastangų atgrasyti nuo konkrečioms naršyklėms pritaikyto žiniatinklio dizaino ir padėsite apsaugoti visų žiniatinklio naudotojų pasirinkimo laisvę.

Praneškite man, jei turite klausimų, pastabų ar pasiūlymų.

bottom of page